Těžké jaro psoriatikovo

Je jaro! Většina lidí po zimě jásá, že je konečně slunečno a teplo. Nemusíme si oblíkat deset vrstev a co je ještě lepší – nemusíme oblíkat deset vrstev dětem, hurá!

Můžeme trávit víc času venku, chodit na dlouhé procházky, trávit víc času na hřištích s dětmi nebo na zahrádkách u dobrého pití, jíst zmrzlinu nebo jen tak sedět na lavičce a nasávat energii ze sluníčka celým tělem.

 Jednou z výjimek jsou alergici, kteří většinou trpí, slzí, kýchají, kašlou, otékají a nadávají. Tou druhou jsou psoriatici.

Terapeut TČM by to nepochybně vysvětlil lépe, ale jednoduše řečeno, každé roční období je spojeno s některým orgánem. Jaro je spojeno s elementem Dřeva, který patří hlavně k játrům a žlučníku a játra ovlivňují kůži. A hleď, nezávisle na tom, jak moc se mažeme a vymýšlíme psí kusy, lupenka se stejně přechodně zhorší.

I já, přesto, že mám kůži buď úplně v pořádku, nebo občas ošoupané lokty, pociťuju, že mě ty lokty začnou svědit a pobolívat vždy když začíná jaro. A to to jaro ještě není ani vidět. Letos to bylo začátkem března, kdy venku ještě sněžilo a nic nenasvědčovalo tomu, že by tomu měl být brzy konec…ale moje lokty to věděly.

A co s tím?

O tom vám píšu celý e-book. Držte mi palce, abych jej stihla dopsat co nedříve. A zatím dopřejte svému tělu pravidelnou zdravou stravu, ideálně alespoň bez mléčných výrobků, pravidelný spánek a hlavně, co největší pohodu a klid. Vyražte na sluníčko, do přírody nebo si najděte čas na regeneraci a relaxaci v jiné formě.

Mám za sebou dlouhou cestu v boji proti lupénce a díky tomu pomáhám lidem, kteří trpí touto nemocí, projít stejnou cestou, aby mohli žít normální život bez obtěžujících příznaků. Více o mě si přečtěte tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.